Alna Business Poland łączy siły z EIP Dynamics

#Inne

2024 - 03 - 04
Obie firmy należą do Digital Mind AS i będą działać jako EIP Dynamics. Nowym, 160-osobowym zespołem specjalistów wdrażających Microsoft Dynamics 365 Business Central pokieruje Marta Osiak.

Połączenie Alna Business Solutions Sp. z o.o. (działającej pod marką Alna Business Poland) i EIP Dynamics Sp. z o.o. nastąpiło w lutym 2024 roku. Jest ono następstwem zakupu 100% udziałów EIP Dynamics przez Digital Mind od EIP S.A.

To przejęcie, sfinansowane przez łotewski fundusz private equity Livonia Partners, jest kluczowym momentem w rozwoju Digital Mind. Pozwoliło stworzyć silnego, regionalnego lidera aplikacji biznesowych Microsoft, obsługującego klientów w krajach bałtyckich i środkowoeuropejskich oraz zbudować skalowalną platformę do realizacji strategii buy-and-build w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Planowane, skonsolidowane przychody Grupy Digital Mind w roku 2024 wyniosą ok. 26 mln euro, a - działający w Litwie, Łotwie, Estonii i Polsce - zespół przekroczy 300 osób. W 2023 roku przychody Digital Mind wyniosły ok. 14 mln euro, a EIP Dynamics powyżej 46 mln zł (ok. 10 mln euro).

Przejęcie EIP Dynamics, w połączeniu ze strategiczną inwestycją Livonia Partners, stanowi historyczny kamień milowy dla Digital Mind. To doniosłe wydarzenie podkreśla nasze niezachwiane zaangażowanie w zwiększanie możliwości i wytrwałość w dostarczaniu klientom najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie aplikacji biznesowych" - mówi Rinalds Sluckis, CEO w Digital Mind.

Rozpoczynamy tę podróż, aby osiągnąć cel, którym jest umocnienie naszej pozycji wiodącego specjalisty Microsoft Dynamics w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” - dodaje. „Z przyjemnością będę współtworzyła komplementarną strategię rozwoju razem z Rinaldsem. Jego pozytywna energia i skupienie na celach zapewnią przyspieszenie i efektywny wzrost EIP Dynamics” – podsumowuje Marta Osiak, prezes zarządu EIP Dynamics. 

Dzięki tej inwestycji Digital Mind stworzył regionalnego lidera w zakresie wdrażania aplikacji biznesowych Microsoft. Celem transakcji było także zwiększenie możliwości Grupy Digital Mind w zakresie obsługi zarówno dużych, lokalnych klientów, jak i międzynarodowych grup o złożonych potrzebach w zakresie cyfryzacji. EIP Dynamics stanie się także platformą do realizacji strategii buy-and-build w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podążając w zgodzie ze strategią rozwoju EIP Dynamics zawsze, w pierwszej kolejności myślałem o ludziach - budując dłuższy stół, a nie wyższy płot. Mam nadzieję, że dalszy rozwój EIP Dynamics to przede wszystkim rozwój ludzi w grupie międzynarodowej. Cieszę się, że nowe osoby z Alna Business Poland zasilą i powiększą jego zespół. Jestem przekonany, że pod przywództwem Marty odnajdą drogę rozwoju” – mówi Paweł Prasuła, prezes zarządu EIP S.A.

„Z Bogusią Igielską - dyrektor ds. rozwoju w EIP - jako członkowie Rady Nadzorczej EIP Dynamics będziemy wspierali realizację strategii wraz z Rinaldsem Sluckisem. Jestem przekonany, że platforma technologiczna Microsoftu – obejmująca rozwiązania ERP + AI + Cloud - zapewni dalszy rozwój pracownikom i klientom firmy przynosząc im wymierne korzyści. To zaś przełoży się na sukces i rozwój zarówno spółki EIP Dynamics, jak i Digital Mind” – podsumowuje Paweł.

Alna Business Poland zostanie zintegrowana z zespołem EIP Dynamics. Transformacja ta ma na celu wykorzystanie mocnych stron obu zespołów oraz wspieranie współpracy w dostarczaniu klientom najnowocześniejszych rozwiązań. Klienci mogą oczekiwać, że skorzystają dzięki temu z rozszerzonych rozwiązań i usług ERP, czerpiąc z połączonej wiedzy dwóch, wysoce doświadczonych zespołów.

Doradcą finansowym i transakcyjnym Digital Mind były Aventis Advisors / Oaklins Baltics, CSWP, a doradztwo prawne zapewniły kancelarie BCGL Polska i Eversheds Sutherland Bitans Latvia.

Przypomnijmy, w maju 2022 roku Digital Mind przejął - działającą na Litwie i w Polsce - Alna Business Group. W Polsce Grupa działała pod marką Alna Business Poland.

W zarządach znajdą się:

EIP Dynamics Sp. z o. o.

 • Marta Osiak - prezes zarządu
 • Jacek Zakrzewski, EIP Dynamics VP, CTO - członek zarządu
 • Rafał Barnowski, EIP Dynamics Head of Sales and Marketing - członek zarządu
 • Mažena Birbalienė, Head of Controlling Grupy Digital Mind, CFO w Alna Business -członek zarządu
 • Darius Buzinskas, COO Grupy Digital Mind, CEO w Alna Business - członek zarządu
 • Sandis Riņķis, Business Development Officer Grupy Digital Mind - członek zarządu

Alna Business Solutions Sp. z o. o.

 • Marta Osiak - prezes zarządu
 • Mažena Birbalienė - członek zarządu
 • Darius Buzinskas - członek zarządu
 • Sandis Riņķis - członek zarządu

W Radzie Nadzorczej EIP Dynamics zasiadać będą: 

 • Rinalds Sluckis, CEO Grupy Digital Mind AS
 • Paweł Prasuła, CEO EIP S.A.
 • Bogusia Igielska, EIP Group Business Development Director
 • Aivars Balcuns, CFO Grupy Digital Mind AS

Integracja zespołów Alna Business Poland i EIP Dynamics

Digital Mind, od momentu powstania w 2005 roku, jest liderem w dostarczaniu rozwiązań aplikacji biznesowych dostosowanych do potrzeb zarówno dużych, jak i średnich organizacji z różnych sektorów, w tym dotyczących finansów, ubezpieczeń, logistyki, handlu detalicznego, telekomunikacji, produkcji, budownictwa, sektora publicznego i innych dziedzin. Główną specjalizacją firmy jest świadczenie kompleksowych usług związanych z wdrażaniem i zarządzaniem chmurowymi aplikacjami biznesowymi Enterprise Resource Planning (ERP), Enterprise Content Management (ECM), Intelligent Process Automation (RPA). 

Dzięki biurom w Rydze, Wilnie, Warszawie i Tallinie, nasza firma obsługuje ponad 350 organizacji w regionie. Jej zespół składa się z ponad 180 profesjonalistów. Na rynku litewskim spółka działa pod marką Alna Business, a na polskim pod marką EIP Dynamics.

EIP Dynamics to dostawca rozwiązań Microsoft Dynamics 365 Business Central specjalizujący się w dostarczaniu kompleksowego oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka od początku działalności wdraża i tworzy rozwiązania branżowe oparte o technologię Microsoft Dynamics. 

EIP Dynamics to międzynarodowa firma, posiadająca klientów w niemal całej Europie oraz w USA i Kanadzie. Firma zatrudnia ponad 120 osób, w tym ponad 50 ekspertów, którzy znają specyfikę produktów z rodziny Microsoft Dynamics.

Firma posiada status „Microsoft Designation” w zakresie Business Applications. Wyróżnia się posiadaniem autorskich rozwiązań integrujących się z systemem Microsoft Dynamics. W portfolio znajduje się m.in. portal handlowy dedykowany firmom dystrybucyjnym o nazwie B2B Portal, autorski moduł do integracji z platformą BaseLinker, aplikacja dla kierowców Delivery App czy narzędzie do integracji z Krajowym Systemem e-Faktur.

Alna Business Poland to zespół wykwalifikowanych ekspertów z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze ERP lider międzynarodowych projektów Microsoft Dynamics. Firma wdraża i utrzymuje rozwiązania Microsoft Dynamics 365 i SAP ERP, oraz dostarcza rozwiązania komplementarne i branżowe ukierunkowane na konkretne potrzeby biznesowe. Zespół składa się z 30 certyfikowanych specjalistów, którzy wdrażają i wspierają projekty w ponad dziesięciu krajach na całym świecie.

Alna Business Poland łączy siły z EIP Dynamics
EIP Dynamics ma nowego właściciela i łączy siły z Alna Business Poland
Alna

Alna

Profil autora