Analiza i raportowanie danych – czyli Power BI cz. 2

#Power BI

2021 - 06 - 21
Poprzedni artykuł stanowił generalne omówienie narzędzia Power BI – część druga przedstawia jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z tego narzędzia?
1.    Wiarygodne dane. Dane są pobierane automatycznie i odświeżane w czasie rzeczywistym. 
2.    Jedno narzędzie analityczne w firmie. Jedno narzędzie analityczne dla całej firmy, które pobiera dane z różnych źródeł i systemów 
3.    Łatwy w obsłudze. Intuicyjna obsługa nie wymagająca znajomości metod analiz biznesowych - każdy może tworzyć i przeglądać raporty.
4.    Trafne podejmowanie decyzji. Liczba raportów, alerty oraz możliwości funkcjonalne pozwalają na śledzenie postępów i odpowiednie decyzje biznesowe- widać, które działania przynoszą firmie zysk, a które straty.
5.    Dostęp z każdego miejsca. Raporty zapisywane są w chmurze (lub na serwerach wewnętrznych), z dostępem z przeglądarki internetowej i aplikacji dla urządzeń mobilnych - dostęp jest wszędzie tam gdzie mamy sieć internetową.
6.    Alerty i powiadomienia. Subskrypcje e-mail oraz alerty w aplikacjach mobilnych - otrzymywanie powiadomień, w momencie wystąpienia zmian w określonych przez danego użytkownika danych.
7.    Uporządkowanie procesów. Uporządkowanie, standaryzacja i automatyzacja procesów raportowania w organizacji. 
8.    Najszybciej rozwijające się narządzie BI. Według raportu Gartnera, Power BI jest aktualnie najszybciej rozwijającym się narzędziem Business Intelligence.
9.    Udoskonalanie wersji Power BI – Power BI jest nieustannie modyfikowany i w każdym kolejnym miesiącu pojawiają się nowe, przydatne funkcjonalności

Jak widać, korzystanie z tego narzędzia w firmie daje wiele możliwości, a co najważniejsze usprawnia wiele procesów związanych z raportowaniem i związanych z nim procesów decyzyjnych. Można śmiało stwierdzić, że Power BI to bardzo dobry wybór,  wśród narzędzi raportowych nowej generacji.

Analiza i raportowanie  danych – czyli Power BI cz. 2
Paweł Siwicki

Paweł Siwicki

Country Sales Manager

Profil autora